Sylwester - nad morzem czy w górach?

Planowanie Sylwestra najlepiej jest zaplanować dużo wcześniej - na spokojnie, bez pośpiechu i niepotrzebnego stresu. No właśnie, ale dokąd by się można wybrać? Warto pojechać w góry, a może lepiej - nad morze?

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, dokąd lepiej pojechać na Sylwestra: w góry czy nad morze? Obie propozycje są niezwykle kuszące, jednakże każdy z nas ma inne oczekiwania od sylwestrowego wypoczynku i zabawy na powitanie kolejnego roku. Choć każdy z nas musi podjąć ostateczną decyzję samodzielnie, warto zastanowić się nad tym, co przemawia za jedną, a co za druga propozycją?

Tradycyjnie - Sylwester w górach

Wielu z nas wychodzi z założenia, że jak Sylwester, to tylko w górach. I trudno się tej opinii dziwić. Ośnieżone górskie szczyty, promienie słoneczne odbijające się od śnieżnobiałego puchu… wszystko to tworzy absolutnie wyjątkową i magiczną atmosferę. Wyjazd w góry to szczególnie interesująca propozycja dla rodzin z dziećmi, które oczekują w czasie wyjazdu wielu atrakcji i rozmaitych rozrywek. Poza tym, jest to bardzo dobra okazja do tego, by się poruszać i dać swojemu organizmowi mały wycisk. Zmęczeni po całym dniu spędzonym na stoku możemy ogrzać się w góralskiej chacie czy małym hoteliku. Co do samego Sylwestra, tylko od nas samych zależy, czy zdecydujemy się na świętowanie na łonie natury, czy też zabawę w jednym z górskich hoteli lub pensjonatów. Górskie miasteczka tętnią życiem na przełomie roku zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy - zjeżdżają się tutaj nie tylko turyści z Polski, ale również z innych krajów, przede wszystkim - europejskich.

Sylwester nad morzem - coś nowego

Zdecydowana większość z nas niejednokrotnie spędzała wakacje na polskim wybrzeżu. Widok nadmorskiego krajobrazu jest nam świetnie znany. Ilu jednak z nas miało okazję podziwiać Morze Bałtyckie w środku zimy? Kto nie należy jeszcze do grona tych szczęśliwców, powinien wziąć pod uwagę oryginalną alternatywą dla wyjazdu w polskie góry, czyli sylwester nad polskim morzem. Możemy tu liczyć na świetną zabawę do białego rana w jednym z klubów, hoteli lub dyskotek. Jednakże, z sylwestrowego wyjazdu nad morze będą zadowoleni nie tylko amatorzy tańca, śpiewu i głośnej zabawy. Ten wyjątkowy czas, jakim jest Sylwester, można spędzić w zupełnie innym otoczeniu, na przykład spacerując wzdłuż zasypanej śniegiem plaży. Wspomnienia z takiego Sylwestra z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długo.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na spędzenie Sylwestra w morskim, czy górskim entourage, warto zadbać o rezerwację jak najszybciej, bowiem sylwestrowe oferty sprzedają się wyjątkowo szybko.