Dzieci w wieku 6 lat są bardzo energiczne i kreatywne. Lubią ruch i aktywność fizyczną, ale jednocześnie uwielbiają też grać w gry planszowe. Warto więc wybrać takie, które będą łączyły te dwie rzeczy. Oto kilka propozycji:

1. „Zgadywanki” – to gra, w której dzieci muszą odgadnąć zagadki i pytania dotyczące różnych tematów. Jest to świetna gra dla całej rodziny, ponieważ można ją dostosować do każdego poziomu trudności.

2. „Chińczyk” – ta gra polega na tym, że gracze muszą przenosić swoje pionki po planszy tak, aby jak najszybciej dotarli do mety. Jest to idealna propozycja dla dzieci, które lubią się ruszać i biegają po całym domu.

3. „Gra w karty” – to doskonała propozycja dla dzieci, które uwielbiają rywalizację i chcą się czegoś nauczyć. Można w nią zagrać w kilka osób lub ze starszym rodzeństwem lub rodzicami. Dzięki tej grze dzieci mogą ćwiczyć umiejętności matematyczne oraz logiczne myślenie. gry planszowe dla 6 latka (www.taniaksiazka.pl) to doskonała propozycja dla dzieci, które uwielbiają rywalizację i chcą się czegoś nauczyć. Można w nią zagrać w kilka osób lub ze starszym rodzeństwem lub rodzicami. Dzięki tej grze dzieci mogą ćwiczyć umiejętności matematyczne oraz logiczne myślenie.

4. „Memory” – ta gra polega na tym, że gracze muszą odnaleźć pary obrazków umieszczonych na kartach rozsypanych na stole. Jest to idealna propozycja dla małych dzieci, ponieważ ćwiczy ona ich pamięć i spostrzegawczość.

Najlepsze gry planszowe dla 6-latka, Gry planszowe, które uczą i bawią, Zabawy na deszczowe popołudnia – gry planszowe dla 6-latka

Dla wielu rodziców, gry planszowe kojarzą się z czasem spędzonym w gronie rodzinnym. Są one świetnym sposobem na naukę dla dzieci, a także świetną formą rozrywki. Gry planszowe mogą być świetnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem, które jest w wieku 6 lat. Poniżej znajduje się lista najlepszych gier planszowych dla 6-latka:

  1. Chłopaki i dziewczynki – to gra, która uczy podstaw rachunkowości i polega na dopasowywaniu kolorów oraz symboli. Jest to gra, która jest bardzo prosta i łatwa do nauki.
  2. Domino – to gra polegająca na układaniu klocków tak, aby pasowały do siebie według kolejności liczb. Jest to gra, która uczy logicznego myślenia oraz pamięci liczbowej.
  3. Monopoly Junior – to wersja Monopoly dedykowana dla młodszych graczy. Gra polega na handlu nieruchomościami oraz budynkami. Jest to gra, która uczy podstaw ekonomii oraz umiejętności negocjacji.
  4. Warcaby – to tradycyjna gra planszowa, która uczy strategii i taktyki. Polega ona na poruszaniu pionkami po planszy tak, aby zbijać pionki przeciwnika. Jest to gra idealna dla dzieci, które lubią rywalizację i chcą się czegoś więcej nauczyć niż tylko podstaw logicznego myślenia.